«Оператор ринку» проінформував про походження проданої на РДН і ВДР електроенергії.

49,28% проданої на ринку «на добу наперед» та внутрішньодобовому ринку у І кварталі 2020 року електроенергії було вироблено з ядерного палива. Про це свідчать дані ДП «Оператор ринку».

Частка згенерованої та проданої на РДН і ВДР електроенергії з вугілля становила 13,68%, з природнього газу – 6,83%, з енергії вітру – 6,59%, енергії хвиль та припливів – 5,55%, з енергії сонця – 5,26%, з біогазу – 0,70%, з біомаси – 0,46%, з газу промислового – 0,12%, з мазуту – 0,06%.

2,57% електроенергії проданої у І кварталі на РДН та ВДР імпортного походження, 1,5 % – це продаж залишків електроенергії на РДН та ВДР, придбаної учасниками ринку за двосторонніми договорами, джерело походження якої не вказано, і 0,51% – продаж електроенергії на РДН і ВДР невизначеного походження. Частка ще 6,89% джерела електроенергії невідома через ненадання деякими учасниками ринку відповідної інформації.

Нагадуємо, відповідно до вимоги НКРЕКП оприлюднювати інформацію про вплив виробництва електричної енергії на навколишнє середовище, учасники ринку зобов’язані щоквартально інформувати ДП «Оператор ринку» про обсяги проданої на ринку «на добу наперед» та внутрішньодобовому ринку електроенергії та про частку кожного джерела такої енергії.

Таке інформування обумовлене законом України «Про ринок електроенергії», оскільки виробництво енергії істотно впливає на стан довкілля.

*Дані наведені станом на 21 квітня 2020 року. Інформація може змінитися в залежності від додатково наданої інформації учасниками ринку.

Посилання на джерело інформації Повернутися до новин

13